NED Jesenice, TČ Atrea Kappa, rekuperace Atrea Duplex RK4, IZT 400 l

Jesenice - web- rozvody     Novostavba nízkoenergetického domu je větrána i vytápěna vzduchotechnickým systémem za využití kompletního systému Atrea Kappa.  Topení a větrání zajišťuje rekuperační jednotky Atrea Duplex RK4. Zdroj tepla je tepleného čerpadlo vzduch/voda Atrea TC 4.8, které nám nahřívá 400 l akumulační nádrž na vodu, ze které je čerpána teplá voda pro TUV i vytápění. Zároveň je akumulační nádrž osazena 2 x 4 kW elektrospirálami, které nám slouží jako záložní zdroj tepla v případně výpadku tepelného čerpadla.  Systém umí v letním období využít i reverzního chodu tepelného čerpadla a můžeme dům i chladit.

            Systém rozvodů vzduchotechniky byl navržen, abychom mohli plným výkonem jednotky odtahovat prostor digestoře v kuchyni a tak zabezpečit patřičný odtah při vaření a zároveň v domě zachovat teplo vzniklé při vaření. Nemalou výhodou je téměř neslyšný chod systému v kuchyni. 

 

Bazén se slanou vodou, Jihlava - rekonstrukce systému nuceného větrání s rekuperací

Bazen Jihlava            U menšího komerčního bazénu se slanou vodou bylo po letech provozu vhodné provést výměnu původní rekuperační jednotky za novou Atrea DUPLEX RDH4. Systém byl navíc osazen automatickým hlídáním vzdušné vlhkosti v prostoru bazénu, kdy hydrostat plynule reguluje množství větráného vzduchu tak, abychom měli vnitřní klima na požadovaných hodnotách a mohly se v bazénu koupat i novorozenci.  

                           

 

NZU 2013 - Řadový dům v Havlíčkově Brodě

w-solární panely          Celková rekonstrukce řadového domu v Havlíčkově Brodě za využití dotace NZÚ 2013. Dům ze 70. let 20. stol. má po rekonstukci parametry pasivního domu. Systém nucehého větrání a  cirkulačního vytápění, solární systém pro vytápění a TUV.  

              Dům je celkově zateplen. Vytápění a větrání zajišťuje centrální větrací a vytápěcí jednotka s rekuperací Atrea Duplex RK4. Pomoc při vytápění  a od jara do podzimu ohřev TUV zajišťuje solární systém (4 ks), který nahřívá akumulační zásobník o objemu 700 l. Zásobník je osazen elektrospirálami, jako záložním zdrojem energie v případně potřeby.  

                     

                           

PD Bílý Kámen, realizace 2013

IMG 20131104 144612

          Jednopodlažní dům připravovaný již ve fázi projektové dokumetace  jako pasivní. Vystavěný z sendvičovým systémem za využití              porobetonových tvárnic o šíři 25 cm a masivním zateplením EPS 30 cm.

     Koncepce pasivního domu vyžaduje kvůli masivnímu zateplení a velmi  dobré neprůvzdušnosti nucené větrání se rekuperací tepla, ale    také optimalizaci vytápěcího systému, jelikož PD má minimální nároky na  vytápění v průběhu celého roku.  Z tohoto důvodu není vhodné vynaložení  příliš velikých finančních prostředků do otopného systému.  V domě však  musíme také vyřešit potřebu pokrytí TUV - teplé užitkové vody.

Číst dál...

NED Chudčice, TČ Atrea, rekuperace Atrea Duplex RK4, IZT 400 l

         Novostavba nízkoenergetického domu je větrána i vytápěna vzduchotechnickým systémem za využití kompletního systému Atrea.  Topení a větrání zajišťuje rekuperační jednotky Atrea Duplex RK4. Zdroj tepla je tepleného čerpadlo vzduch/voda Atrea TC 4.8, které nám nahřívá 400 l akumulační nádrž na vodu, ze které je čerpána teplá voda pro TUV i vytápění. Zároveň je akumulační nádrž osazena 2 x 4 kW elektrospirálami, které nám slouží jako záložní zdroj tepla v případně výpadku tepelného čerpadla. 

            Systém rozvodů vzduchotechniky byl navržen, abychom mohli plným výkonem jednotky odtahovat prostor digestoře v kuchyni a tak zabezpečit patřičný odtah při vaření a zároveň v domě zachovat teplo vzniklé při vaření. Nemalou výhodou je téměř neslyšný chod systému v kuchyni. 

NED Bystřice nad Perštejnem, Atrea Duplex 370 ECV

         Nucené větrání s rekuperací tepla v novostavbě ( dřevostavba), zajišťuje systém centrálního větrání s využitím rekuperační jednotky Atrea  Duplex 370 ECV4. Systém byl realizován s pevním vedením a bylo dbáno na zásady užití správným odhlučňovacích prvků. Systém rozvodů vzduchotechniky byl navržen, abychom mohli plným výkonem jednotky odtahovat prostor digestoře v kuchyni a tak zabezpečit patřičný odtah při vaření a zároveň vdomě zachovat teplo vzniklé při vaření. Nemalou výhodou je téměř neslyšný chod systému v kuchyni. 

 

Pasivní dům Bobrová, Duplex EASY 300

         Nucené větrání s rekuperací tepla v novostavbě, která splňuje standardy pasivního domu, zajišťuje systém centrálního větrání s využitím rekuperační jednotky Duplex EASY 300. Systém byl realizován s pevním vedením a bylo dbáno na zásady užití správným odhlučňovacích prvků. 

RD Třebíč, rekonstrukce - rekuperace Atrea Duplex 390

          Při celkové rekonstrukci krásné prvorepublikové vily bylo počítáno i s nuceném větrání s rekuperací tepla, které zajišťuje systém rozvodů a rekuperační jednotka Atrea Duplex 390 ECV4. Systém rozvodů vzduchotechniky byl navržen, abychom mohli plným výkonem jednotky odtahovat prostor digestoře v kuchyni a tak zabezpečit patřičný odtah při vaření a zároveň v domě zachovat teplo vzniklé při vaření. Nemalou výhodou je téměř neslyšný chod systému v kuchyni. 

RD Jihlava - rekuperace Atrea Duplex 390

          Nucené větrání novostavby rodinného domu zajišťuje rekuperační jednotka Atrea Duplex 390 ECV. Systém rozvodů vzduchotechniky byl navržen, abychom mohli plným výkonem jednotky odtahovat prostor digestoře v kuchyni a tak zabezpečit patřičný odtah při vaření a zároveň v domě zachovat teplo vzniklé při vaření. Nemalou výhodou je téměř neslyšný chod systému v kuchyni. 

Bytový dům + kancelářské prostory Velké Meziříčí - rekuperace

            Dům ve Velkém Meziříčí. Ve vrchních patrech jsou dva byty a v přízemí komerční prostory. Po rekonstrukci domu a  jeho zateplení začali mít majitelé domu problémy s vysokou vzdušnou vlhkostí a tvorbou plísní. Jelikož byl již dům po rekonstrukci, museli jsme velmi citlivě postupovat při navrhování systému nuceného větrání s rekuperací tak, aby bylo co nejméně zasáhnuto do již opravených částí domu. Prostor je odvětráván systémem rozvodů vzduchu a rekuperační jednotkou Atrea Duplex 390 ECV4 a Atrea EASY 400.  

Panelákový byt 3+1 - modelová rekuperace

          Modelová rekuperace do 3 + 1 bytu panelového domu v Jihlavě z důvodu nutnosti odvětrání vlhkosti a zajištění přívodu čerstvého vzduchu v ceně do 70.000,-Kč. Problémy s vlhkostí začasly po  rekonstukci paneláku. 

Číst dál...

Strana 1 z 2