NED Hrotovice, realizace 2009

NED Hrotovice,  realizace 2009
Dvoupodlažní zděný dům menšího typu dosahující parametrů téměř PD. Potřeby tepla na vytápění pokrývá podstropní kompaktní větrací rekuperační jednotka Atrea. V extrémních mrazech je centrální místnost dotápěna přímotopem.
Majitel domu si nepřál mít zveřejněny fotografie domu a zařízení.

NED Nový Šaldorf, realizace 2009

NED v Novém Šaldorfu, Znojmo,  realizace 2009
Menší zděný rodinný dům, který by měl po zateplení dosahovat téměř pasivního standardu. Dům je vytápěn pouze vzduchotechnikou. Nucené větrání a topení zajišťuje podstropní cirkulační rekuperační jednotka (výrobce Atrea). Dům nedisponuje přemírou místa a proto byl pro umístní rekuperační jednotky zvolen prostor v zádveří domu pod stropem. Jednotka bude zakryta sádrokartonovým záklopem. Čili vše schováno nepovolanému oku.  Hlavní zdroj tepla je elektrokotel.

Více fotografií naleznete zde: fotogalerie nízkoenergetický dům Třebíč

NED Zvonějov, realizace 2009

NED ve Zvonějově,  realizace 2009
Přízemní dřevostavba vytápěná systémem cirkulačního teplovzdušného vytápění za využití kompaktní jednotky Atrea Duplex RK2, která zároveň zajišťuje i nucené větrání s rekuperací tepla.
Energetické centrum domu tvoří integrovaný zásobník tepla (IZT) o objemu 615 litrů. Zásobník má v sobě integrované elektrospirály, které dohřívají vodu pro topení či TUV. Primárně však topnou vodu ohřívá systém solárních termických panelů osazených na střeše domu, které bohatě pokryjí spotřebu od brzkého jara po podzim. V zimním období předehřívají topnou vodu.
V obývacím pokoji domu majitel rád topí krbovými kamny. Pomocí cirkulačního nasávání tepla, které máme umístěné nad kamny nasáváme do systému teplovzdušného topení ohřátý vzduch od kamen a tento si rozvody  v podlaze posíláme do všech místností v domě.
Majitel domu si nepřál mít zveřejněny fotografie domu a zařízení.

RD Antonínův Důl, realizace 2009

RD v Antonínově Dole, realizace 2009
Zděný rodinný dům moderního typu s pultovou střechou. Investor si nepřál celkový pohled na dům.  Dům je vytápěn systémem teplovzdušného  cirkulačního vytápění s doplňkovým teplovodním podlahovým vytápěním v koupelnách a na chodbě v patře domu. V době je počítáno nejenom s teplovzdušnou rekuperační jednotkou od firmy Atrea Duplex RK2, ale také s bazénovou rekuperační jednotkou Duplex RDH. Hlavní zdroj tepla je plynový kotel.  

Více fotografií naleznete zde: fotogalerie nízkoenergetický dům Třebíč