Aktuality z firmy TZB-Vysočina

Právě realizujeme

PD Hojkov , okr. Jihlava

Realizujeme:

  • nucené větrání s rekuperací  tepla  za využití rekuperační jednotky Duplex 390 EVC4 

NED Červený Kříž, okr. Jihlava 

Realizujeme:

 • nucené větrání s rekuperací  tepla  a cirkulační vytápění za využití rekuperační jednotky Duplex RK4

PD Holice, dřevostavba, Padubický kraj 

Realizujeme:

 • nucené větrání s rekuperací  tepla   za využití rekuperační jednotky Duplex 370 ECV4

NED Humpolec

Realizujeme:
  • nucené větrání domu
  • nucené větrání a odvlhčování domácího bazénu
 PD Břevnice, NZÚ 2014
Realizujeme:
  • nucené větrání domu s rekuperací tepla za využití rekuperační jednotky Atrea Duplex 390 ECV4
  • akumulační zásobník pro ohřev topné vody pro potřebu podlahového vytápění, ohřev TUV a regulace systému vytápění

PD Jihlava 1, NZÚ 2014

Realizujeme:
  • nucené větrání domu s rekuperací tepla za využití rekuperační jednotky Atrea Duplex 370 ECV4

PD Jihlava 2, NZÚ 2014

Realizujeme:
  • nucené větrání domu s rekuperací tepla za využití rekuperační jednotky Atrea Duplex 370 ECV4

PD Velký Beranov, NZÚ 2014

Realizujeme:
  • nucené větrání domu s rekuperací tepla za využití rekuperační jednotky Atrea Duplex 370 ECV4

PD Pavlov, NZÚ 2014

Realizujeme:
  • nucené větrání domu s rekuperací tepla za využití rekuperační jednotky Atrea Duplex 390 ECV4

PD Okrouhlice, NZÚ 2014 

Realizujeme:

 • nucené větrání s rekuperací  tepla  a cirkulační vytápění za využití rekuperační jednotky Duplex RK4

Energeticky úsporný dům

          Energetická krize, které jsme v současné době účastni, nám potvrdila, že je nutné stavět domy racionálně navržené, optimalizované svému budoucímu účelu a energeticky nenáročné. Možná  spíše soběstačné či aktivní. Pojem pasivní dům nám již zdomácněl a začínáme se učit slova jako nulový nebo plusový dům.  Všechny tyto pojmy mají v sobě jedno společné a to je energie. Na prvním místě energie, která je třeba k provozu domu, a hned krok za ní energie, kterou potřebujeme  k postavení , zprovoznění  domu. Tyto dvě části musí jít vyváženě ruku v ruce. Výrazný nepoměr mezi energetickými složkami nám prozrazuje, že jsme na jedné ze stran na našich požadavcích buď hodně ubrali, postavili jsme nekvalitní energeticky plýtvavý dům a nebo jsme investice do technologií hodně  přehnali a tím jsme nerozumně vložili  finanční úspory bez vidiny návratnosti.   Naším cílem by měla  být minimálně  návratnost vložených investic, ale mohli bychom chtít v průběhu času dosáhnout i přiměřeného zisku, který nemusí být nutně jen finanční.   Konečně jsme se dostali k penězům, jako objektivnímu, všeobecnému  měřidlu, které nám srozumitelně sdělí zda na investici máme a  jestli je rozumná. Obrazně řečeno nám množství finanční prostředků sdělí, zda si můžeme dovolit naší energii vynaložit zamýšleným směrem. A jelikož je energie drahá, tak s ní raději neplýtvejme. 
          Jestliže se vrátíme k budovám, rozdělil bych je energeticky  do 3 základních skupin.
•    Energeticky plýtvavé
•    Energeticky úsporné ( nízkoenergetické, pasivní  a nulové)
•    Energeticky aktivní ( technologie domu vyprodukuje více energie než samotný provoz domu spotřebuje)

Číst dál...

13 pasivních domů hotovo, 8 PD chystáme k dokončení v roce 2015

          Již 13 pasivních domů  s našimi systémy a chystáme další

          Kritici, kteří ještě před pár roky kroutili nad pasivními domy hlavou dostávají zavyučenou. Je vidět, že zvyšující se procento investorů, majitelů novostaveb uvažují s výhledem několika i desítek let dopředu a rozhodli se postavit svůj dům jako energeticky nenáročný případně i pasivní. Na podporu tohoto tvrzení můžeme uvést, že v současné době na začátku roku 2015 máme rozpracovano 8 realizací pasivních domů. Do současné doby jsme se podíleli na relizaci již 13 pasivních domů dle programu Zelená úsporám, ze kterého je čerpána dotace na pasivní výstavbu více než 5.500.000,-Kč.

          Pro zákazníky jsme zajišťovali projektovou přípravu pro dotační program NZU 2013 i samotné podání žádostí, nucené větrání s rekuperací, vytápění, energetické systémy  ( solární panely, tepelná čerpadla, fotovoltaiku), zabezpečovací systémy Jablotron, centrální vysavače a nyní rozšiřujeme naše služby i na dodávku komplet elektrorozvodů v domě včetně revizí. 

         

          

TZB Vysočinav s.r.o. - certifikovaná firma systému Atrea pro pasivní domy

Vybraná certifikovaná montážní firma dodávek systému Atrea pro pasivní domy

web logo          Již v roce 2011 jsme byli na základě dosažených realizačních úspěchů spojených s  kvalitou naší práce a spolehlivostí dodávak, vybráni výrobcem vzduchotechnických systémů firmou Atrea, s.r.o. jako vhodná realizační firma  systémů pro pasivní domy.  Do  probramu byly přizvány jen vybrané realizační firmy a projektanti. Průběžně pracujeme na našem zdokonalování montáže a absolvujeme pravidelná školení, abychom udrželi vysokou úroveň kvality práce a dokázali správným způsobem vyřešit různé detaily montáže, které často u pasivních domů bývají zdrojem pochybení a následných problémů. 

          V roce 2014 jsme se podíleli na výstavbě 7 pasivních domů a jsme rádi, že můžeme spolupracovat na zvyšujícím se trendu  výstavby pasivních domů, kdy zákazník bude mít kvalitní bydlení s nízkými provozními náklady a kvalitnějším vnitřním prostředím domu. Navíc jsme v těchto případech zákazníkům také pomohli vyřídit žádost o získání dotace z programu  Nová Zelená úsporám 2014 v celkové výši převyšující 4.000.000,-Kč.