Vytápění nízkoenergetických a pasivních domů

Správně provedená montáž vzduchotechniky

Vzduchotechnické komponenty se dnes dají jednoduše koupit v každým větším stavebním marketu i stavebninách. Svědčí to o potřebě vzduchotechniky v moderních budovách a zároveň to svádí k montáži bez větších znalostí o problematice.


Vzduch nám proudí každou štěrbinou v konstrukci domu a to záměrně vytvořenou tak i tou nežádoucí. O kvalitně provedené práci však často rozhodují detaily a  ty zdánlivě jednoduché kroky mohou ve výsledku znamenat nepříjemně rychlé proudění vzduchu, hlučnost systému  či „jakýsi domovní telefon“ z místnosti do místnosti.


Správně fungující vzduchotechnika by měla určitě splňovat 2  základní podmínky.


1/ Uživatel domu by neměl o její aktuální funkci nic bezděčně registrovat (neslyšíme, necítíme … ).


2/ Pracuje v předem definovaných režimech zcela automaticky dle požadavku obyvatel domu a vypočteným hodnotám v projektové dokumentaci.


Jelikož správnou funkci vzduchotechniky si můžete ověřit většinou až na konci stavby těsně před nastěhování, kdy již vše je pečlivě skryto, zapraveno a na opravy je již pozdě, je vhodné montáž vzduchotechniky svěřit odborné firmě, která má zkušenosti a může Vám i pomoci odhalit případná problematická místa v systému a navrhnout jejich řešení. I jednotlivé komponenty v rámci vzduchotechnického vedení mají své rozdílné funkce a jejich případné záměny nemusejí být vždy bez následků ve funkčnosti.


O naší odborné způsobilosti svědčí nejenom reference, ale i certifikace firmou Atrea, s.r.o., nejvýznamnějším výrobcem rekuperačních jednotek v ČR, který jde cestou kvality a pro montáž svých systémů doporučuje pouze několik certifikovaných firem v rámci celé republiky. Jsme rádi, že mezi také firmy patříme. 

montazni osvedceni atrea